Autentický strhující příběh

16.1.2016


Odpusť, Natašo!

 

Odpusť, Natašo!

Sergej K. Dakov
Info a běžná cena: brožovaná, 176 s., 199 Kč
Téma: knihy pro mládež
Edice: Osudy
Vydáno: 2015
Objednací číslo: 101988
Druh zboží: kniha
  NovinkaKoupit

 

Anotace knihy
Sergej Dakov otevřeně a bez příkras vypráví vlastní životní příběh. V bezcitném prostředí dětských domovů byl formován v uvědomělého občana Sovětského svazu. Vlivem této výchovy neváhal krutě pronásledovat křesťany. Avšak paradoxně kontakt s nimi ho nakonec přivedl k obrácení.

Mrazivě skutečný a přesvědčivý příběh psaný poutavým stylem odkrývá čtenáři fungování komunistického režimu v Rusku v polovině 20. století a jeho hrůzné praktiky.

... Po několika nárazech dveře konečně povolily. Uvnitř ve světle olejových lamp pobíhalo deset nebo jedenáct lidí. Vletěli jsme mezi ně a sráželi je s kletbami k zemi. V koutě místnosti jsem spatřil asi pětašedesátiletého muže. V rukou držel Bibli a s vystrašenýma očima hledal místo, kam by ji mohl ukrýt. Přiskočil jsem k němu a surově po ní hmátl. Držel ji ale pevně. Nakonec jsem mu ji vytrhl z ruky. Začal jsem škubat listy a házet je na zem. Muž úpěnlivě prosil: „Ne, prosím vás, ne!“ Otočil jsem se a vší silou ho udeřil do tváře. Pěst zasáhla nos a ústa. Okamžitě začal krvácet. S námahou se postavil na nohy a ještě jednou se pokoušel zmocnit se Bible. Co je to za šílence? pomyslel jsem si. Cení si této knihy víc než vlastní tváře? Opět jsem mu ji vyrval a udeřil ho. (úryvek) 

Klíčová slova
Rusko
  O autorovi
 
Nabídka podobných titulů:
podobné tituly
- tituly od tohoto autora: Dakov Sergej K.  
- tituly z této edice: Osudy
- Tituly k tomuto tématu: knihy pro mládež
- Tituly ke klíčovým slovům této knihy: Rusko