Bez rozjímání bude náš mozek brzy nahrazen kopírkou

24.11.2013


365 provokujících inspirací

 

365 provokujících inspirací

Alessandro Pronzato
Info a běžná cena: vázaná, 304 s., 299 Kč
Téma: spiritualita, připravované tituly
Vydáno: 2013
Objednací číslo: 101796
Druh zboží: kniha
  NovinkaKoupit

 

Anotace knihy
„Bez rozjímání bude náš mozek brzy nahrazen kopírkou a zdá se, že to není příliš důstojná výměna“ (Alessandro Pronzato)

Kniha obsahuje zamyšlení na každý den v roce, a to z pera autora nebo jeho oblíbených myslitelů. Ve světle evangelia si bere na paškál některé modly a nešvary dnešní doby, přičemž každý měsíc je vždy věnován jednomu nosnému tématu.

„Křesťan, který nechce zůstat uvězněn v tenatech dnešní mentality, propadnout se do bažiny banality, být pohlcen chřtánem všeobecného hloupnutí,… ale chce odolávat módám a pomrkávání po vládnoucích božstvech moci, zjevu, úspěchu a peněz, potřebuje znovu nalézt potěšení v přemýšlení a znovu navázat spojení se svým svědomím, příliš často dušeným a téměř utýraným okolním kraválem. Bratři, víte, že myšlení nejen neškodí, ale naopak prospívá zdraví naší víry?“ (z předmluvy)

Alessandro Pronzato (*1932) je italský kněz a publicista. Místní biskup a později i sám papež Pavel VI. objevili jeho literární nadání a povzbudili ho, aby se více věnoval službě pera. Napsal desítky závažných i humorných knih, které jsou překládány do všech světových jazyků. Nedávno vyšla v češtině jeho nejslavnější kniha Provokující evangelia (KNA 2012)
 
Nabídka podobných titulů:
- tituly od tohoto autora: Pronzato Alessandro  
- Tituly k tomuto tématu: spiritualitapřipravované tituly
- Knihy od tohoto původce: Karmelitánské nakladatelství