Klasika světové literatury v češtině: Augustin, Vyznání

25.11.2015


Vyznání

 

Po bezmála devadesáti letech vychází v novém českém překladu klasika světové i křesťanské literatury: Vyznání svatého Augustina. 

 

Vyznání

Překlad pro 21. století
Sv. Augustin
Info a běžná cena: vázaná, 444 s., 590 Kč
Téma: spiritualita, teologie
Edice: Fontes
Vydáno: 2015
Objednací číslo: 101300
Druh zboží: kniha
  NovinkaKoupit

 

Anotace knihy
„Mezi mysliteli starověku je Augustin jediný, kdo chápe ty nejniternější pocity moderního člověka,“ prohlásil španělský filosof Ortega y Gasset. Duchovní autobiografie svatého Augustina patří vedle Bible a Následování Krista ke stálicím na pomyslném nebi duchovní literatury. Nadčasová popularita knihy spočívá hlavně v tom, že s nevídanou autentičností svědčí nejen o lidské křehkosti, ale i o palčivém hledání a nacházení toho nejpodstatnějšího v životě člověka. 

Poslední, opakovaně vydávaný český překlad Vyznání pochází z roku 1926 a jazykově už notně zastaral. Karmelitánské nakladatelství přináší nový překlad díla pro čtenáře 21. století, doplněný o odborný úvod, vysvětlivky a rejstříky. 

Aurelius Augustinus (354–430) patří mezi největší myslitele křesťanského Západu. Narodil se v severoafrickém Thagaste, byl učitelem rétoriky v Kartágu, Římě a Miláně. Jeho duchovní hledání vyvrcholilo v roce 387 obrácením ke Kristu a křtem z rukou milánského biskupa Ambrože. Augustinovo rozsáhlé dílo ovlivňuje křesťanskou teologii, duchovní život i kulturu až do současnosti.

Klíčová slova
Augustin
Nabídka podobných titulů:
podobné tituly
- tituly od tohoto autora: Augustin   
- tituly z této edice: Fontes
- Tituly k tomuto tématu: spiritualitateologie
- Tituly ke klíčovým slovům této knihy: Augustin 
- Knihy od tohoto původce: Karmelitánské nakladatelství