O lásce konkrétně, reálně a konstruktivně...

12.2.2014


Zádrhele lásky

 

Zádrhele lásky

Představa ideálního partnera. Závislost na rodičích. Falešné představy o lásce. Minulá zranění. Nerozhodnost.
Élisabeth Content, Bénédicte Lucereau, Valérie Mathieu
Info a běžná cena: brožovaná, 151 s., 169 Kč
Edice: Familia
Vydáno: 2011
Objednací číslo: 101639
Druh zboží: kniha
 Koupit

 

Anotace knihy
Všichni toužíme po partnerském vztahu, který by trval celý život a přinesl nám štěstí. Cesta k němu však bývá dlouhá a klopotná, je na ní třeba překonat spoustu překážek. Nejprve musíme jeden druhého poznat a odhodlat se ke vstupu do manželství. Často nás přitom provázejí pochybnosti a obavy z nezdaru: nevyznáme se sami v sobě, natož v našem partnerovi; potýkáme se s nereálnými představami o lásce; narážíme na své nezralosti, na neschopnost se rozhodnout i na nevyřešená zranění z minulosti; nejde nám opustit dětskou závislost na rodičích; nedaří se odpouštět, vyjít ze stálé soustředěnosti na sebe… 
Kniha Zádrhele lásky pojednává o složitém tématu partnerských vztahů velice praktickým, a přitom nezjednodušujícím způsobem. Zabývá se nejen ideálem partnerské lásky, ale i psychologickými aspekty vztahu. Vede čtenáře k tomu, aby lépe poznal sebe sama a všechna běžná úskalí lásky, aby je mohl překonávat a darovat se druhému bez výhrad. 
Autorky doplňují svůj výklad otázkami k zamyšlení, které pomáhají aplikovat získané poznatky na konkrétní situaci každého čtenáře. 
Élisabeth Contentová, Bénédicte Lucereauová a Valérie Mathieuová jsou manželské a rodinné poradkyně a terapeutky. Už léta spolupracují v oblasti formace osobnosti a poradenství manželským párům a rodinám. Společně založily poradnu „Mots Croisés“, kde se věnují nejen manželům, ale i svobodným, kteří partnera teprve hledají. Všechny tři jsou vdané a ve své práci mají mnohaleté zkušenosti.
Klíčová slova
láska
manželství
Nabídka podobných titulů:
podobné tituly
- tituly od tohoto autora: Content Élisabeth  Lucereau Bénédicte  
- tituly z této edice: Familia
- Tituly ke klíčovým slovům této knihy: láska manželství 
- Knihy od tohoto původce: Karmelitánské nakladatelství