Svižný a nejstarší kněz odpovídá....

18.7.2016


Boha neokecáš
Josef Mixa v rozhovoru s Vítem Hájkem

 

Boha neokecáš

Josef Mixa v rozhovoru s Vítem Hájkem
Josef Mixa, Vít Hájek
Info a běžná cena: vázaná, 172 s., 249 Kč
Edice: Rozhovory
Vydáno: 2016
Objednací číslo: 101951
Druh zboží: kniha
  NovinkaKoupit

 

Anotace knihy
Mons. Josef Mixa (* 1925) je jednou z nepřehlédnutelných kněžských osobností současnosti. U příležitosti jeho 90. narozenin noviny psaly, že jde o nejstaršího aktivně působícího kněze v Čechách. Úctyhodný je on sám, ale i zástup lidí, jimž se nesmazatelně vepsal do života. Přesto nebylo snadné ho přesvědčit, že má co říct a že jeho protříbené pohledy na život budou čtenáře zajímat.
Nenarodil se ve snadné době, v mládí prožil válečnou okupaci Československa a pak celý totalitní režim.Vyrůstal v rodině pražského obchodníka a měl převzít obchod po rodičích, ale četba Bible dala jeho životu nový směr. Po studiu teologie v Litoměřicích přijal kněžské svěcení a začal působit u Sv. Anny v Praze na Žižkově. Od roku 1968 sloužil jako sekretář kardinála Tomáška a zároveň v kostele Sv. Jana Nepomuckého na Hradčanech. Shromažďovalo se kolem něj živé společenství věřících, včetně osobností podzemní církve, což bylo trnem v oku orgánům STB. Proto byl roku 1973 přeložen z Prahy do Stanovic u Karlových Varů, kde žije dodnes. 
Kniha rozhovorů vznikla z iniciativy a k velké radosti jeho přátel.
Mgr. Vít Hájek (* 1955) je filmový a televizní dokumentarista. Ve své tvorbě se zaměřuje na historii, umění, vědu a portréty osobností. Rozhovor s P. Josefem Mixou je jeho knižní prvotinou.
 
Nabídka podobných titulů:
- tituly od tohoto autora: Mixa Josef  Hájek Vít  
- tituly z této edice: Rozhovory